Sidebar

Rugsėjo 16 d. eidamas 65-uosius metus po sunkios ligos mirė Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto docentas Juozas Bučinskas. 

Juozas Buinskas 1956 2020

J. Bučinskas gimė 1956 m. gegužės 13 d. Stokaičiuose (Tauragės raj.). 1979 m. baigė VU Fizikos fakultetą. 1979–1985 m. dirbo Elektrografijos mokslinio tyrimo institute. 1985 -1988 m. mokėsi VU aspirantūroje. 1989 m. pradėjo dirbti Teorinės fizikos katedroje asistentu. 1992 m. apgynė daktaro disertaciją „Elektromagnetinės bangos difrakcija magnetodielektrinių ir feritinių rutulių baigtiniame rinkinyje ir bet kokios formos kūne“ (mokslinis vadovas prof. V. Šugurovas). Nuo 1996 m. docentas dėstė teorinę mechaniką, tolydžiųjų aplinkų mechaniką, matematinio modeliavimo pagrindus, kompiuterizuotuosius elektrodinamikos taikymus, fizikos diferencialines lygtis, statistinius metodus medicinoje ir matematinį modeliavimą. Mokslo darbai iš matematinės fizikos, elektromagnetinių bangų sklidimo ir sklaidos. Parašė mokomąsias knygas “Kompiuterizuotieji elektrodinamikos taikymai”, „Fizikos diferencialinės lygtys“. Noriai vadovavo studentų kursiniams ir baigiamiesiems darbams. Puikus docento bruožas – visuomet jautė atsakomybę už tuos, kuriems vadovavo. Juozas Bučinskas buvo tikras teorinės ir matematinės fizikos entuziastas, galima sakyti teoretikas „iki kaulų smegenų“, su savo tvirtu supratimu, kas yra fizika ir fizikas, ir neperkalbamu sąžiningumu. Docentas dosniai dalijosi mokslinėmis idėjomis su savo mokiniais ir bendradarbiais. Taip pat jis buvo itin geranoriškas, paprastas, visiems padedantis, puikus žmogus. Toks ir išliks jį pažinojusių širdyse.


Su docentu bus galima atsisveikinti šį sekmadienį, rugsėjo 20 d., nuo 9:00 iki 14:00 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, 1 salė. Laidotuvės įvyks nuo 14:00 Karveliškių kapinėse.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos