Artėjant naujiems metams, kviečiame pasidžiaugti dar dvejais apdovanojimais, kurie vyko gruodžio mėnesį.

VU fizikai apdovanoti Europos palydovinės navigacijos idėjų konkurse

Vilniaus universiteto mokslininkai apdovanoti Europos palydovinės navigacijos idėjų konkurse „Galileo Masters“ už technologiją, leidžiančią į mažą bepilotį orlaivį įdiegti pakankamai didelį radarą ir taip smarkiai sumažinti operacijų sąnaudas.

VU Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto mokslininkai dr. Saulius Rudys, Andrius Laučys ir dr. Domantas Bručas, kurie dirbo kartu su Šarūnu Budrevičiumi ir Martynu Butkumi, apdovanoti Europos Sąjungos kosmoso programos agentūros įsteigtu 10 tūkst. eurų prizu.

Komanda taip pat apdovanota „Galileo Incubation Programme“ prizų paketu, kurio vertė siekia 62 tūkst. eurų.

Dr. S. Rudys teigia, kad jo komanda rado būdą, kaip didžiausią radaro elementą – anteną – įdiegti į orlaivio sparną.

„Paprastai radarai sukasi ratu, bet mūsų radaras nesisuka. Jei suktųsi, jam reikėtų papildomo kiauto, kuris sumažintų oro pasipriešinimą, taip pat sukimo mechanizmo, papildomo elektrinio motoro ir kitų mechanizmų. Užuot sukę radarą, sukame patį lėktuvą. Lėktuvo krypties keitimas prilygsta radaro antenos sukimuisi. Be to, naudodami originalų metodą, skrisdami vingiais, galime nustatyti ir aukštį, kuriame yra „taikinys“, – pasakoja dr. S. Rudys.

GM bokeh grey 1920 1 642x410

Naujieną rasite: https://naujienos.vu.lt/vu-fizikai-apdovanoti-europos-palydovines-navigacijos-ideju-konkurse/

Šventiniame renginyje apdovanoti labiausiai nusipelnę VU bendruomenės nariai

Iškilmingame Vilniaus universiteto Senato posėdyje „2021-uosius metus palydint“ Teatro salėje pagerbti labiausiai nusipelnę VU akademinės bendruomenės nariai. Juos sveikino VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė.

Renginyje paskelbti Rektoriaus mokslo premijos už svarius mokslinius pasiekimus laureatai, Rektoriaus premija apdovanoti jaunieji mokslininkai, pasveikinti geriausi 2021 m. dėstytojai.

Už svarius mokslo pasiekimus 2021 m. Rektoriaus mokslo premija apdovanotas:

Fizikos fakulteto profesorius Saulius Antanas Juršėnas.

Už mokslinius pasiekimus 2021 m. Rektoriaus premija apdovanotas jaunasis mokslininkas:

Fizikos fakulteto mokslo darbuotojas Sergejus Balčiūnas.

Geriausių 2021 m. dėstytojų premija įteikta:

Fizikos fakulteto profesoriui Mikui Vengriui.

P1149176 1536x1024

Naujieną bei visus apdovanojimus rasite: https://naujienos.vu.lt/sventiniame-renginyje-apdovanoti-labiausiai-nusipelne-vu-bendruomenes-nariai/