Vakar, gegužės 10 d., Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniaus universiteto garbės daktaro vardas Prancūzijos Atominės energijos ir alternatyvių energijos šaltinių agentūros nariui ir Pietų Paryžiaus universiteto Ląstelės integratyvios biologijos instituto vadovui profesoriui Bruno Robert suteiktas už iškilius darbus cheminės fizikos ir biofizikos srityse, ypač už fotosintezės tyrimus ir glaudžius mokslinius ryšius su Vilniaus universitetu.

52064288809 c6fbf18559 h

Vilniaus universiteto bendruomenei profesorių Bruno Robert pristatė Fizikos fakulteto profesorius Leponas Valkūnas.

Profesorius Bruno Robert, gimė Prancūzijoje 1958 metais. 1983 metais apgynė daktaro disertaciją Pierre ir Maria Curie universitete. 1989–1991 metais dirbo mokslinį darbą Harvardo universitete, Nobelio premijos laureato Martin Karplus grupėje, 1991 metais grįžęs į Prancūziją tapo grupės vadovu, o vėliau ir Bioenergetikos, struktūrinės biologijos ir mechanizmų tyrimo skyriaus vadovu Atominės energetikos agentūros tyrimų centre.

Prof. B. Robert yra pasaulyje gerai žinomas dėl savo pasiekimų plėtojant ir taikant Ramano bei elektroninės spektroskopijos metodus molekulinių sistemų tyrimams. Pastaruoju metu jis ėmė plėtoti originalią mikroskopijos metodiką, leidžiančią pasiekti aukštą skiriamąją gebą. Jo moksliniai rezultatai yra plačiai pripažinti pasaulio mokslo bendruomenėje – tai liudija didelis jo darbų cituojamumas, viršijantis 10 tūkstančių kartų. Nuo 2009 iki 2013 metų profesorius buvo Prancūzijos biofizikų draugijos prezidentas, o nuo 2017 metų yra Tarptautinės karotenoidų asociacijos prezidentas. Jo mokslinių tyrimų sritys sietinos su reiškinių cheminėse, biologinėse terpėse ir dirbtiniuose dariniuose identifikavimu ir jų valdymo galimybių paieška bei fotosintezės tyrimais.

ikilmingame vilniaus universiteto senato posdyje suteikiami vilniaus universiteto garbs daktaro vardai 2022 05 10 52064080883 o min

Kartu su kolegomis iš Fizikos fakulteto jis yra vykdęs ne vieną bendrą projektą, dažnai lankęsis Vilniuje, skaitęs pranešimus Fizikos fakulteto seminaruose ir Lietuvoje organizuotose tarptautinėse konferencijose. Profesorius gana intensyviai bendradarbiavo su Fizikos fakulteto Teorinės fizikos katedra ir toliau vykdo mokslinius tyrimus kartu su Cheminės fizikos instituto darbuotojais – turi bendrų darbų su profesoriais L. Valkūnu, D. Abromavičiumi, J. Šulskumi, docentais M. Mačerniu, J. Chmeliovu, A. Gelžiniu, V. Urboniene. Taip pat jis bendradarbiauja ir su Lazerinio centro profesoriaus M. Vengrio grupe vykdant ultrasparčiųjų reiškinių tyrimus, jų pagrindu yra paskelbtos bendros publikacijos. Ne vienas Vilniaus universiteto studentas ir doktorantas yra atlikęs eksperimentus profesoriaus Bruno Robert laboratorijoje vykdant bendrus mokslinius projektus.

ikilmingame vilniaus universiteto senato posdyje suteikiami vilniaus universiteto garbs daktaro vardai 2022 05 10 52064295649 o min