„Ar pastebėjote, kad žmonių svajonės pastaruoju metu nebe tokios kaip anksčiau? Iki 2003 metų svajonių skrydį mūsų akyse įkūnijo grakštus ir galingas ir dukart už garsą greičiau skriejantis „Concorde`as“, jis Atlantą įveikdavo per keturias valandas. Dabar viskas, ką turime, tai lėtas ir nerangus „Boeing`as“ ar „Airbus`as“, kaip silkių prikimštas keleivių. Iš Niujorko į Paryžių jis skrenda dukart ilgiau, nors ir pigiau. „Apollo“ programos astronautai vairuodavo „Corvette“ su V-8 varikliais, o dabartiniai kosmoso užkariautojai turbūt važinėja elektriniais paspirtukais.“

Apie naujus lazerius, šviesos šaltinius, kurie šviečia taip, kaip nešviečia net žvaigždės ir apie ką vis dar svajoja fizikai – naujame LRT straipsnyje rašo Mikas Vengris, Lazerinių tyrimų centro profesorius.

Visą straipsnį galite skaityti čia: https://bit.ly/3i6XVEF

764102 36020 756x425