Fizikos fakulteto dėstytojas, mokslo darbuotojas dr. R. Dobužinskas dalyvauja informacinėje LRT laidoje „Prognozė“, kurioje kalba apie klimato kaitą ir jos kuriamas pasekmes mūsų visų gyvenimuose. Laidoje yra kalbinami įvairių sferų asmenys neabejingi stebimiems klimato pokyčiams, o dr. R. Dobužinskas pasakoja apie fizikinius klimato kaitos pagrindus ir priežastingumą.

„Mes turime ištyrę klimato kaitą 400 000 metų nuo dabar. Kas 100 000 metų vyksta klimato kaitos ciklas. Tai reiškia, kad anglies dvideginio kiekis didėja dėl tam tikrų Žemės ir Saulės pozicijos ypatumų ir tada kyla temperatūra. Anglies dvideginis pradeda mažėti, temperatūra išlieka ir po kažkiek tūkstančių metų vėl pradeda mažėti. Toks ciklas vyksta kas 100 000 metų. Mes tokius ciklus esame apskaičiavę 4 ir šiuo metu mes esame to ciklo pačioje karščiausioje fazėje. Bet, negana to, kad esame karščiausioje fazėje, per paskutiniuosius 80 metų esame pakėlę temperatūrą dar tiek pat, kiek pakilo temperatūra per paskutiniųjų 100 000 metų natūralų ciklą“, – laidoje „Prognozė. Mes nepagalvojame, kas liks ateities kartoms: kas yra klimato kaita?“ pasakoja dr. R. Dobužinskas.

Pačius naujausius LRT laidos „Prognozė“ epizodus bei dr. R. Dobužinsko komentarus galite rasti ir žiūrėti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/video/prognoze

R.D. Prognoze 1 min

Prognoze 2