Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesoriaus dr. Mangirdo Malinausko, kartu su kitais mokslininkais, apžvalginis straipsnis atspausdintas ant „Advanced Optical Materials“ viršelio.

Apžvalginiame straipsnyje rasite informaciją apie femtosekundinės lazerinės daugiafotonės litografijos būdu 3D spausdinamų miniatiūrinių optinių elementų ir sudėtinių komponentų prototipų kūrimą ir gamybą. Ši technologija įgalina adityviai formuoti difrakcinės, refrakcinės, kreipiamosios, filtravimo, poliarizacinės ir daugelio kitų optinių funkcijų elementus bei gali būti sujungtos į daugiafunkcinius monolitinius komponentus. Naujausi pasiekimai leidžia kurti integruotus prietaisus iš įvairių optinių medžiagų, įskaitant didelio lūžio rodiklio, aukšto optinio pažeidimo slenksčio ir net stiklo keramikos.

Visą straipsnį galite skaityti čia: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/adom.202201701

Screenshot 2023 01 27 at 18.05.00 min