2023 m. birželio 20 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidiumas, remdamasis mokslų skyrių ekspertų komisijų LMA Jaunųjų mokslininkų stipendijoms gauti siūlymais, skyrė 15 stipendijų geriausiems jauniesiems humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių mokslininkams.

2023 m. LMA Jaunųjų mokslininkų stipendijų konkursui buvo pateikta 70 paraiškų: 18 humanitarinių ir socialinių mokslų, 52 – fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų sričių. Viena iš šių stipendijų buvo paskirta dr. Mantui Šimėnui, kurio vykdomų tyrimų tema - „Fazinių virsmų naujuose maišytuose hibridiniuose perovskituose spektroskopiniai tyrimai“.

Paraiškas vertino LMA sudarytos atskirų mokslų sričių ekspertų komisijos. Humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslų sritims buvo skirta po 3 stipendijas. Iš jų 3 stipendijos skirtos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, po 2 – Vilniaus, Klaipėdos, Vilniaus Gedimino technikos universitetų bei Fizinių ir technologijos mokslų centro, po 1 – Kauno technologijos universiteto, Nacionalinio vėžio instituto, Gamtos tyrimų bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro jauniesiems mokslininkams.

62b1d3af8ad40 D43A4694 3 Copy

Lietuvos mokslų akademijos informacija