Sveikiname Lietuvos mokinių komandą, kurį 2023 m. birželio 16–20 dienomis Hanoveryje, Vokietijoje vykusioje 7-oje Europos fizikos olimpiadoje pelnė aukso, du sidabro ir bronzos medalius bei pagyrimo raštąAukso medalį laimėjo Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientas Tomas Babelis, sidabro medalius pelnė Klaipėdos licėjaus abiturientas Jokūbas Viršilas bei Vilniaus licėjaus mokinys Paulius Kalinauskas, bronzos medalį iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Tomas Razbadauskas, pagyrimo raštu apdovanotas Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Dominykas Krasauskas. Komandai vadovavo Fizikos fakulteto docentas drJevgenij Chmeliov. Trys iš penkių komandos dalyvių savo fizikos žinias gilino studijuodami Fizikos fakulteto patalpose įsikūrusioje moksleivių papildomojo ugdymo mokykloje „Fizikos Olimpas“.

Olimpiadoje dalyvavo 176 mokiniai iš 28 Europos bei 10 kitų šalių. Olimpiados metu moksleiviai varžėsi tarpusavyje dvi dienas po 5 valandas spręsdami olimpiados organizatorių parengtas eksperimentines bei teorines užduotis. Kviečiame visus prisiminti klasikinę bendrąją fiziką ir išbandyti savo jėgas išsprendus visus tris mokiniams siūlytus teorinio turo uždavinius.

thumbnail Komanda