Kovo 5 d. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje vyko Lietuvos mokslo premijos laureatų diplomų teikimo iškilmės. Penkios mokslo premijos įteiktos Vilniaus universiteto (VU) mokslininkams.

Gamtos mokslų srities laureatais tapo VU Fizikos fakulteto mokslininkai prof. Jūras Banys, prof. Mantas Šimėnas, dr. Janas Macutkevičius, doc. Šarūnas Svirskas, doc. Sergejus Balčiūnas, doc. Vidmantas Kalendra, prof. Robertas Grigalaitis už darbų ciklą „Funkcinių medžiagų mikrobangų spektroskopija“.

Šis mokslo darbų ciklas skirtas inovatyvių funkcinių medžiagų tyrimams. Šios medžiagos naudojamos pažangiose pramonės srityse, medicinoje ir kitur. Mikrobangų spektroskopijos tyrimų metodų visuma leidžia visapusiškai išsiaiškinti tokių medžiagų makroskopinį dielektrinį atsaką plačiame dažnių intervale, o pasitelkus papildomus elektronų paramagnetinio rezonanso tyrimus galima tirti mikroskopinius reiškinius, nulemiančius unikalias šių medžiagų savybes. Darbų rinkinyje pateikti keleto skirtingų kietųjų medžiagų šeimų mikrobangės spektroskopijos tyrimų rezultatai: perovskito struktūros oksidų, hibridinių junginių (metaloorganinių karkasų, hibridinių perovskitų) ir kompozitų, sudarytų iš polimerinės matricos ir neorganinių intarpų. Daugiau apie mokslininkų grupės tyrimų ciklą skaitykite čia.

Plačiau apie kitų VU Lietuvos mokslo premijų laureatų darbus skaitykite čia