Renginys padrąsino moksleivius priimti sprendimą pasirinkti studijas Fizikos fakultete.

fizikos savaite1

Birželio 25–29 d. VU Fizikos fakultete vyko Fizikos savaitė – renginys, kvietęs 10–12 klasių moksleivius artimiau susipažinti su fiziko profesija. Pirmą kartą rengiamoje stovykloje dalyvavo 13 moksleivių iš Vilniaus, Klaipėdos ir Telšių.

Per penkias dienas dalyviai spėjo susipažinti ne tik su Universitetu bei fakultetu, bet ir su keturiomis sėkmingomis Lietuvos fizikos kryptimis: lazerinėmis technologijomis, puslaidininkiais, kietakūnio apšvietimo technologijomis, molekuline fizika. Temai skirtą dieną laboratorijose ir technologiniuose centruose moksleiviai eksperimentavo ar gamino prototipus, o dienos pabaigoje stebėjo ką ir kaip kuria tos srities profesionalai mūsų sėkmingiausiose fizikinių technologijų įmonėse. Į ekskursijas moksleivius pakvietė UAB „Šviesos konversija“, UAB „Brolis Semiconductors“ ir UAB „Gaudrė“.

Fizikos savaitė yra puiki vieta išvysti vidinį universiteto gyvenimą – bakalaurus, magistrus, jų darbo vietes ir laboratorijas, iš jų sužinoti apie realią universiteto teikiamų programų kokybę įsidarbinimui/akademiniam keliui.

Haroldas, Vilnius

fizikos savaite2

fizikos savaite6

Vakarais vyko neformalios diskusijos su kviestiniais svečiais. Apie fizikos studijas, mokslininko darbą ir gyvenimą su moksleiviais diskutavo Maksimas Ivanovas – vienas geriausių jaunųjų VU dėstytojų. Su jauniausiu fakulteto profesoriumi Miku Vengriu moksleiviai aiškinosi fiziko vaidmenį šiandienos pasaulyje ir svarstė, ar vaivorykštė netampa žavesne žvelgiant fiziko akimis. Aplankę „Brolis Semiconductors“ vakare mokiniai su Augustinu Vizbaru aptarė, kuo skiriasi aukštųjų technologijų verslas čia ir Silicio slėnyje, o po ekskursijos UAB „Gaudrė“ Fizikos savaitės dalyviai išbandė taiklumą lazerių mūšyje. Savaitę su trenksmu užbaigė fizikinė šou programa „mokslo šturmas“, kartu su Pijumi ir Ignu iš N2 dirbtuvių.

Itin naudingos buvo ekskursijos po didžiąsias Lietuvos aukštųjų technologijų įmones, leidusios suprasti, jog fizikos mokslus baigusių žmonių ateitis neapsiriboja tik darbu laboratorijoje, o jų žinios bei gebėjimai plačiai pritaikomi ne vienoje pramonės srityje.

Lukas, Vilnius

fizikos savaite3

Aš pamačiau ir gavau progą susipažinti su tiek įvairiausių dalykų, pati turėjau progą prisiliesti prie tikrų fizikų darbo ir galiausiai aš supratau, kas per mokslas iš tikrųjų yra fizika. Kad tai yra ne tik balti chalatai, mikroskopai ar lazeriai, bet mąstymo būdas ir žiūrėjimas į pasaulį visiškai skirtingu kampu.

Gertrūda, Vilnius

Nors su Fizikos savaitės dalyviais atsisveikinome dar vasarą, galime pasidžiaugti, kad šis renginys padrąsino kelis moksleivius priimti sprendimą pasirinkti studijas Fizikos fakultete.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams – „Šviesos konversijai“, „EKSMA Optics“, Lietuvos lazerių asociacijai, FTMC, „Brolis Semiconductors“ ir „Gaudrei“.

fizikos savaite5