Gruodžio 20 d. iškilmingame kalendorinių 2018-ųjų metų pabaigos renginyje pagerbti geriausi Universiteto dėstytojai. Tai oficialu: 2018 metų geriausias Fizikos fakulteto dėstytojas yra Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto docentas Rimvydas Aleksiejūnas, trečiakursiams dėstantis elektrodinamiką. Mokslininkas priklauso Telekomunikacijų mokslo centro grupei, kurioje dirba su radijo bangų sklidimo modeliavimu bei taikymais belaidžių ryšio tinklų optimizavimui. Rimvydas Aleksiejūnas viliasi, kad ateityje turės daugiau galimybių užsiimti eksperimentiniais moksliniais tyrimais, tačiau mokslinei veiklai laiko lieka mažai – dėstytojavimas Rimvydui taip pat yra viena svarbiausių profesinių veiklų.

Geriausio dėstytojo geriausios savybės – kuklumas ir objektyvumas

Lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius rašė, kad kuklumas – tai bruožas, rodantis didelę vidinę žmogaus kultūrą, inteligentiškumą, talentą ir, žinoma pagarbą kitiems. Geriausias Fizikos fakulteto dėstytojas Rimvydas Aleksiejūnas paklaustas, kuo jis išsiskiria iš kitų dėstytojų, save priskiria prie vidutiniokų ir teigia, kad jaučiasi pervertintas. Nors žinia, kad studentai jį išrinko geriausiu dėstytoju jį labai pamalonino, tačiau docento nuomone, Fakultete yra geresnių dėstytojų, kurie labiau nusipelnė šio titulo. Vis dėlto, studentai su juo nesutiktų. Šis dėstytojas yra turbūt vienas iš nedaugelio, gebantis neskubėdamas išaiškinti temą ir dar rasti laiko paklausti studentų nuomonės dėl jo paskaitų dėstymo kokybės bei kaip jis galėtų patobulinti savo paskaitas ar konspektus. Dėstytojas yra pasiruošęs tobulėti ir padaryti savo dėstomą dalyką kuo patrauklesniu ir naudingesniu studentams, - sako studentė, VU SA FF Akademinio proceso reikalų koordinatorė Kamilė. Šiuos 4 metus praleistus FF, atidžiausiai klausiausi Rimvydo Aleksiejūno ir lankiau visas teorines jo paskaitas, nes dėstymo metodika ir aiškinama teorija man buvo suvokiama lengviau, nors medžiaga nėra iš pačių lengviausių, - atvirauja studentas Arnoldas.

rimvydas1Mokymo medžiagos elektrodinamikos tema nėra gausu, o dauguma šaltinių yra užsienio kalba ir per sudėtingi pirmai pažinčiai su elektrodinamika. Doc. Rimvydas Aleksiejūnas pats ėmėsi rinkti ir ruošti mokomąją medžiagą, siekdamas kiek įmanoma aiškiau perteikti kursą. Daugiausiai laiko paskaitų metu užtrunka formulių išvedimai. Paklaustas, kaip dėstytojas sudomina studentus, Rimvydas Aleksiejūnas atsako: stengiuosi, kad formulių kalba nebūtų sausa ir leistų įžvelgti jų perduodamą prasmę. Bandau formulių išvedimus pateikti suprantama forma, aptarti pritaikymo sritis, pateikti įdomesnių istorinių faktų ar sąryšių su egzistuojančiais paradoksais bei įdomiais efektais. Studentė Kamilė pasakoja, kad jis visada paklausus išsamiai atsakys, primins ir pakartos, kad ir 10 kartą, bet stengsis, kad visi suprastų.

Studentų ypatingai vertinamas už objektyvumą, elektrodinamikos dalyko dėstytojas patvirtina, kad mano pagrindinė nuostata – išlikti objektyviu kiekvienam studentui, o tai kartais susiję su griežtumu. Pats buvęs pažangus, Rimvydas Aleksiejūnas labiausiai vertina tuos studentus, kurie turi motyvaciją domėtis fizika ir užsispyrimo bei jėgų domėjimąsi dalyku išlaikyti viso semestro metu.

Asmeniškai galiu pasakyti, kad dėka Rimvydo Aleksiejūno Fizikos fakultete atradau tai, kas man yra išties įdomu, kokioje srityje norėčiau dirbti ir tai viena iš priežasčių, kodėl noriu toliau tęsti savo studijas ir prisidėti prie mokslo vystymo telekomunikacijų srityje
, – komplimentų dėstytojui negaili studentas Arnoldas.

Rimvydo Aleksiejūno mintys

Dėstytojo R. Aleksiejūno gyvenimo moto: Nėra to blogo, kas neišeitų į gera ir atvirkščiai.

Ką R. Aleksiejūnas pasiimtų į negyvenamą salą? Maksvelo lygtį.

R. Aleksiejūnas apie dėstytojavimą: Vienas neišmanėlis gali užduoti klausimą, į kurį net keliasdešimt susirinkusių auditorijoje protingų žmonių negalės atsakyti (Vladimir Arnold).

Dėstytojas R. Aleksiejūnas Fizikos fakulteto studentams: Dėkoju studentams už šį įvertinimą ir labai džiaugiuosi, jei kam padėjau suprasti ir pamėgti elektrodinamiką. Linkiu neprarasti smalsumo bei atradimo džiaugsmo ir turėti daug kantrybės siekiams įgyvendinti.

r.a.1

Nail Garejev nuotraukos