VU Fizikos fakultetas parengė projektą „Mokslininkai grįžta namo“ ir pakvietė Fizikos fakulteto tyrėjus ir mokslininkus aplankyti savo tėviškes, susitikti su baigtų mokyklų bendruomenėmis ir papasakoti apie nueitą mokslininko kelią. 12 Fizikos fakulteto mokslininkų kovo-gegužės mėnesiais grįš į savo tėviškes ir susitiks su miestelio ar baigtos mokyklos bendruomene. Fizikai dalinsis patirtimi, pasakos apie mokslininko darbą ir be abejo, dovanos įkvėpimą ir idėjas jaunajai kartai.

Šis projektas yra viena iš gausybės Vilniaus universiteto dovanų Lietuvai 440-ojo Universiteto jubiliejaus proga

Į tėviškes grįš ir įkvėpimą mokykloms dovanos šie Fizikos fakulteto mokslininkai:

Kovo 28 d. Kauno Jono Jablonskio gimnazijos absolventė inžinierė Sonata Adomavičiūtė su gimnazijos bendruomene kalbės tema „Ką veikia fizikai Vilniaus universitete?“

Balandžio 9 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos absolventai prof. Juozas Vidmantis Vaitkus, dr. Vytautas Jukna, dokt. Martynas Velička susitiks su gimnazijos bendruomene.

Balandžio 9 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos absolventas dr. Jonas Jurkevičius susitikime su gimnazijos bendruomene kalbės tema „Mokslo antraštės ir paraštės“.

Balandžio 10 d. dr. Andrius Juodagalvis Plungės Ryto progimnazijoje susitikime su progimnazijos ir aplinkinių miestelių mokyklų bendruomenėmis kalbės tema „Mikropasaulio paslaptys ir CERN Didysis hadronų greitintuvas“.

Balandžio 12 d.  Vilniaus Žemynos gimnazijos absolventė dr. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė gimnazijoje kalbės tema „Šiuolaikinės apšvietimo technologijos, jų taikymai bei poveikis žmogui“.

Balandžio 12 d.  Šiaulių Lieporių gimanzijos absolventas dr. Šarūnas Mikolaitis gimnazijoje kalbės tema „Astrofizika Lietuvoje: Lietuvos mokslas kosminių misijų kontekste“.

Balandžio 11 d. Užpalių gimnazijos absolventas doc. Feliksas Kuliešius susitiks su gimnazijos bendruomene.

Balandžio 18 d. Subačiaus gimnazijos absolventas prof. Romualdas Karazija gimnazijoje kalbės tema „Žemės ir kosmoso ryšiai“.

Balandžio 19 d. Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (buvusi Kartenos vidurinė mokykla) absolventė jaunesnioji asist. Agnė Kalnaitytė su mokyklos bendruomene ir mokinių tėveliais kalbės tema „Fizika - ne tik mechanika!“.

Gegužės 31 d. Šakių „Žiburio“ gimnazijos absolventas dr. Julius Sperauskas susitiks su gimnazijos bendruomene ir kalbės tema „Kur link žvalgosi Vilniaus universiteto astronomai“.

Akimirkos iš įvykusių vizitų:

Prof. Juozas Vidmantis Vaitkus

Doc. Vytautas Jukna

Dokt. Martynas Velička

20190412 VkU Zemyna 3

Dr. Akvilė Zabiliūtė-Karaliūnė

Dr. Andrius Juodagalvis

Dovanojame Lietuvai tai, ką turime geriausio - žinias!

VU 440 facebook FF