Balandžio 4 d. Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų institute ir Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos centre vyko CERN tyrimų grupės RD18 Crystal Clear Collaboration, kurios veikloje dalyvauja ir prof. Gintauto Tamulaičio vadovaujama Vilniaus universiteto mokslininkų grupė, 71–asis metinis suvažiavimas. Jame dalyvavo virš 30 šios grupės narių iš CERN ir dešimties Europos šalių. Septyniolikoje pranešimų buvo apžvelgti naujausi grupės narių moksliniai ir technologiniai pasiekimai per pastarąjį pusmetį. Seminaro dalyviai turėjo galimybę aptarti bendrų tyrimų rezultatus ir bendradarbiavimo planus, aplankė prof. Gintauto Tamulaičio vadovaujamos grupės, tyrinėjančios sparčius procesus scintiliaciniuose kristaluose, ir puslaidininkinkinių spinduliuotės detektorių kūrimo grupės, vadovaujamos prof. Eugenijaus Gaubo, mokslines laboratorijas. Balandžio 5 d. posėdžiavo šios grupės Vykdantysis komitetas. Posėdyje Crystal Clear Collaboration vadove trijų metų kadencijai buvo perrinkta dr. Etiennette Auffray.

On April 4th, the Institute of Photonics and Nanotechnology and the Nuclear and Experimental Particle Physics Centre at the Faculty of Physics hosted the 71st meeting of CERN research group RD18 Crystal Clear Collaboration (CCC). Prof. Gintautas Tamulaitis and his group at Vilnius University are members of CCC. More than 30 researchers from CERN and 10 European countries attended the event. The recent research and technological developments in the collaboration were discussed in 17 presentations. Meeting participants had the opportunity to discuss the results of their joint research and the plans of the further partnership. Attendees visited the laboratories supervised by Prof. Gintautas Tamulaitis, where fast processes in scintillation crystals are being investigated, and the laboratories under the supervision of Prof. Eugenijus Gaubas, where semiconductor detectors of ionizing radiation are being developed. The Collaboration Board meeting took place on April 5th. Dr. Etiennette Auffray was reelected as the spokesperson of the Crystal Clear Collaboration for 3 years.