Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakultetas kartu su Verslo mokykla stojantiesiems šiais metais pristatė atnaujintą tarpdisciplininę moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos bakalauro studijų programą, skirtą tiems, kurie mato save aukštųjų technologijų versle.

„Verslumas ir fizika turi gana daug panašumų, dėl kurių fizikai yra itin geidžiami darbo rinkoje ir puikiai save realizuoja pažangių technologijų versle. Versle, kaip ir fizikoje ar technologijoje, gausu neapibrėžtumų, tad reikia nebijoti eksperimentuoti, būti kūrybiškiems ir nebijoti daryti kitaip, nei buvo daroma iki šiol. Būtent to kartu mokysis Fizikos fakulteto ir Verslo mokyklos studentai – tai puiki galimybė jiems tarpusavyje dalytis žiniomis ir iš abiejų fakultetų pasiimti tai, kas geriausia“, – teigia dr. Pranciškus Vitta, studijų programos vadovas.

Moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos studentai ne tik gaus bazinį fizikos srities išsilavinimą, bet ir gilins žinias šiuo metu perspektyviausiose Lietuvoje technologijų diegimo kryptyse: tai lazerinės ir kitos šviesos technologijos, efektyvi ir aplinką tausojanti energetika, modernios telekomunikacijų sistemos ir funkcinės medžiagos (nanotechnologijos), tarpdisciplininės technologijos. Verslo mokykloje šios programos studentai gaus subalansuotą verslo studijų „paketą“: kartu su vadybos pradmenimis jie įgis svarbių verslumo, lyderystės įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų šiuolaikiniam vadovui.

Moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos studentai verslumo modulius studijuos ir komandines užduotis atliks kartu su Verslo mokyklos studentais. Be to, kai kuriuos dalykus galės rinktis anglų kalba kartu su užsienio studentais, taip lavindami tarptautines, tarpdalykines ir tarpkultūrines kompetencijas ir plėsdami profesinių kontaktų ratą.

Svarbu pabrėžti, kad šios programos baigiamieji darbai bus orientuoti į žinių taikymą lavinant praktinius įgūdžius, pavyzdžiui, profesinės praktikos bus vykdomos startuoliuose arba brandžiose technologiškai pažangiose įmonėse ir ginamos verslo vadybos, finansų, inovacijų diegimo, rinkos ir vartotojų analizės, naujų produktų vystymo požiūriu.

Pabaigę šias studijas studentai bus pasiruošę tęsti studijas tiek fizikos ir technologijų, tiek vadybos ir ekonomikos sričių magistrantūroje Lietuvoje ar užsienyje.

Priėmimas į moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos programą vyksta LAMA BPO sistemoje. Pirmajame etape prašymus teikti galima iki liepos 22 d. 15 val.

Daugiau informacijos apie šią studijų programą čia.