Liepos 1-2 dienomis Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas organizavo vasaros seminarą „Gamtamoksliniai tyrimai“ biologijos ir fizikos mokytojams.

Vasaros seminaro metu fizikos mokytojai artimiau susipažino su pasaulinio lygio išskirtiniais biofizikos ir lazerinės fizikos tyrimais. Mokytojai atliko labaratorinius darbus lazerių fizikos, medicinos fizikos biofotonikos srityse. Savo patirtį ir rezultatus jie galės aprašyti bei pritaikyti pamokose.

Fizikos ir biologijos mokytojams, apie gamtamokslių tyrimų pasiekimus ir sklaidą, netiesinę mikroskopiją biomedicininiams tyrimams ir vežio diagnostikai, pasakojo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto alumnas, dabar Toronto universiteto profesorius - Virginijus Barzda, kurio komanda pirmoji pasaulyje parodė, kad netiesiniais mikroskopais galima vaizdinti patologinius audinių pjūvius ir taip nustatyti ar jie yra vėžiniai ar ne.

Mokytojų taip pat laukė išskirtinis susitikimas su studentų mylimu Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesoriumi Audriumi Dubiečiu, kuris visą gyvenimą siekia perprasti gamtos dėsnius. Jis savo paskaitoje pasakojo apie išskirtinius lazerių tyrimus Lietuvoje, kuriuos savo pristatyme cituoja 2018 metų Nobelio premijos fizikos srityje laureatas prof. Gerard Mourou.

Seminaro dalyviai lankėsi Fizikos fakulteto bei Gyvybės mokslo centro mokslinėse labaratorijose, taip pat LTC mokslinėse labaratorijose, kur susipažino su lietuviškais lazeriais, jų pramone bei kuriamomis inovacijomis.