Liepos 1 – 5 d. VU Fizikos fakultete vyko Fizikos savaitė - renginys, kvietęs 10 – 12 klasių moksleivius artimiau susipažinti su fiziko profesija. Šioje, antrą kartą rengiamoje, mokykloje dalyvavo 11 moksleivių iš Vilniaus mokyklų.

Per penkias dienas dalyviai spėjo susipažinti ne tik su universitetu bei fakultetu, bet ir su keturiomis sėkmingomis Lietuvos fizikos kryptimis: lazerinėmis technologijomis, puslaidininkiais, kietakūnio apšvietimo technologijomis, daiktų detekcija ir vaizdinimu. Temai skirtą dieną laboratorijose ir technologiniuose centruose moksleiviai eksperimentavo ar gamino prototipus, o dienos pabaigoje stebėjo ką ir kaip kuria tos srities profesionalai mūsų sėkmingiausiose fizikinių technologijų įmonėse. Į ekskursijas moksleivius pakvietė UAB Light Conversion ir Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK).

Vakarais vyko neformalios diskusijos su kviestiniais svečiais. Apie fizikos studijas, mokslininko darbą ir gyvenimą su moksleiviais diskutavo VU Rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas, Chemijos fakulteto dėstytojas doc. dr. Linas Vilčiauskas - vienas iš nedaugelio mokslininkų laimėjusių projektą pagal jaunų mokslininkų sugrąžinimo programą ir Fizikos fakulteto tarybos pirmininkas prof. dr. Mikas Vengris. Diskusijų metu moksleiviai aiškinosi fizikos vaidmenį šiandienos pasaulyje ir svarstė, ar vaivorykštė netampa žavesne žvelgiant fiziko akimis. Fizikos savaitės dalyviai išbandė taiklumą lazerių mūšyje. Savaitę užbaigė dalyvių ir iniciatyvinės grupės bei studijų prodekanės doc. dr. Olgos Rancovos refelksija.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja renginio remėjams – UAB Optogama, UAB Light Conversion, UAB EKSMA Optics, UAB Ekspla, Lietuvos Lazerių Asociacijai