Sidebar

Šiuo metu abiturientams vienas aktualiausių ir kone labiausiai linksniuojamų klausimų – universiteto bei studijų programos pasirinkimas. Kuri sritis, kokios studijos padėtų įgyvendinti karjeros tikslus? Kokios kompetencijos svarbios siekiant adaptuotis greitai besikeičiančioje aplinkoje? Viena iš dabar garsiai aptarinėjamų sričių – technologijos. Planuojantys siekti karjeros tiksliųjų mokslų srityje, greičiausiai ne kartą yra pagalvoję ir apie savo svajonių darbą aukštųjų technologijų startuoliuose ir pažengusiose įmonėse, kurių kuriamos inovacijos lems daugelio mūsų ateitį. Kaip teisingai pasirinkti, jog pavyktų įgyvendinti savo svajonę?

Aukštųjų technologijų įmonės UAB „Altechna“ vadovas Antanas Laurutis (28 m.) sutiko pasidalinti savo patirtimi ir padrąsinti dabartinius abiturientus strategiškai pasirinkti studijų programą. „Didžiajai daliai 12-tokų nėra lengva apsispręsti, kuo jie “nori būti užaugę”. Nesunku įsivardinti studijų kryptį, kuri tave domina, ypač, kai svajoji būti menininku, orlaivio pilotu ar mokslininku, bet dažnam visgi būna nelengva išsirinkti konkrečią sritį. Prisimenu, jog pats rinkausi studijas, kurios buvo vienos iš saugesnių, nes suteikė universalumo ir atidarė duris tolimesniems pasirinkimams: jos leido man perprasti technologijas bei suprasti verslo pasaulį.“

Antano vadovaujama įmonė tiekia aukščiausios kokybės ir precizikos reikalaujančius kompleksinius lazerinės optikos ir jos priedų sprendimus pasaulyje lyderiaujantiems ultrasparčiųjų lazerių gamintojams, mokslinio bei pramoninio sektoriaus klientams.

Čia dirba kompetentingų profesionalų komanda, sukaupusi geriausias patirtis pardavimuose, optikos ir optinių dangų projektavime, tiekimo grandinės optimizavime bei lazerinės optikos kokybės užtikrinime. Įmonės teikiami komponentai bei sprendimai vėliau virsta lazeriais ir fotonikos prietaisais, skirtais medicinai, moksliniams tyrimams, gynybos bei aviacijos industrijoms. 

Patrauklus pavadinimas pateisino lūkesčius

„Renkantis studijas kėliau sau klausimus – kas mane domina ir kas man sekasi? Tvirtai žinojau, kad savo veiklą noriu sieti su mokslu arba verslu, o geriausia, jei tai būtų susiję“ – apie savo pasirinkimą pasakoja „Altechna“ vadovas Antanas Laurutis. „Pirmu numeriu rinkausi Moderniųjų technologijų fizikos ir vadybos (MTFV) studijas VU Fizikos fakultete, nes jos apjungė mane dominančias sritis ir turėjo itin patrauklų, „modernų“ pavadinimą (kitaip dar žinomą kaip MTV). Nuo šių metų MTFV studijų programa yra vykdoma kartu su VU Verslo mokykla. Dabar vertinant viską po 10 metų nuo įstojimo, manau, kad MTFV yra universaliausia programa iš siūlomų VU bei viena kompleksiškiausių visoje Lietuvoje.“

Nuo studento iki įmonės vadovo per septynerius metus

Įmonės vadovas sako, jog aukštųjų technologijų sektoriuje galimybių visada yra. „Būdamas 3-iame kurse, Fizikos fakultete pamačiau skelbimą, kuriame buvo rašoma, jog lazerinių technologijų įmonė ieško fiziko–vadybininko. Atrodė, jog tai puiki pozicija, atitinkanti mano studijuojamą specialybę – prisiminimais dalinasi Antanas Laurutis. Tada pravėręs įmonės, kuriai pats dabar vadovauja, duris, Antanas net neįsivaizdavo, jog būtent čia jo laukia puiki ateitis. „Nuėjęs į darbo pokalbį gavau porą užduočių susijusių su produktais bei verslo plano paruošimu. Studijų metu įgytos žinios  padėjo sėkmingai atlikti pateiktas užduotis ir gauti darbą Altechnoje. Nuo pačios pirmos darbo dienos stengiausi kuo daugiau išmokti, nueiti taip vadinamą „extra mile“. Per septynerius metus pakeičiau penkias pozicijas pardavimų skyriuje, kol galiausiai tapau įmonės vadovu.“

Antanas pabrėžia, jog šios programos studentai rinkoje yra itin reikalingi: „lazerinių technologijų sektorius Lietuvoje auga ir darbuotojų paklausa  yra itin didelė. Šios studijos suteikia stiprius pagrindus judėti ir į kitas sferas. Kurso draugų galėčiau sutikti bankuose, finansų konsultavimo, renginių organizavimo, informacinių technologijų, investavimo įmonėse ar garsiausiuose pasaulyje mokslo centruose bei universitetuose. Dauguma jų taip pat užima vadovaujančias pareigas arba yra savo srities lyderiai. Vien mūsų įmonėje turime 15 MTFV absolventų, iš kurių 3 yra C lygio vadovai.“ Jie neapsiriboja bakalauro studijomis ir gilina žinias fizikos magistrantūroje arba verslo vadybos (pvz. MBA ar EMBA), ekonomikos programose.

Studentams Antanas pataria karjerą pradėti dar bestudijuojant universitete

„Studentams „Altechnoje“  siūlome praktikos ar darbo galimybes, suteikiame sąlygas darbą derinti su studijomis – tai studentams yra ypač aktualu. Ieškodami naujų komandos narių ypatingą dėmesį kreipiame į MTFV studentus bei absolventus, nes puikiai žinome, kokį išsilavinimą jie įgyja ir kokią žinių bazę atsineša.“ Mūsų įmonėje kiekvienas naujas  darbuotojas turi mentorių – savo srities profesionalą iš kurio mokosi. Mentoriai kartu važiuoja į susitikimus su klientais,  noriai dalinasi savo patirtimi,  padeda specialistui augti ir tobulėti. „Altechnoje“ turime greitos karjeros galimybes, jei tu esi žingeidus, ambicingas, energingas - erdvės profesiniam tobulėjimui ir asmeniniam augimui tikrai yra. 

Į verslumą linkę minėtos programos studentai, profesinę praktiką gali atlikti technologiškai pažangiose įmonėse kaip  „Altechna“ ir ją pristatyti (atsiskaityti) VU Verslo mokykloje kartu su verslo vadybos studentais, o baigiamajame darbe gilintis į fizikinius ir technologinius reiškinius, sudarančius pagrindą aukštųjų technologijų verslui.  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos