Tarptautinė astronomų sąjunga (IAU) yra didžiausia astronominė organizacija, kuri yra subūrusi daugiau kaip 13 500 profesionalių astronomų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių. Jos misija – remti ir saugoti astronomiją visais jos aspektais, įskaitant mokslinius tyrimus, bendravimą, švietimą ir vystymąsi bei skatinti tarptautinį bendradarbiavimą. IAU taip pat yra vienintelė visuotinai pripažinta organizacija, atsakinga už oficialių pavadinimų skyrimą kosminiams kūnams ir jų paviršiaus dariniams.

Savo 100-ųjų įkūrimo metinių proga (IAU100) IAU organizuoja projektą „IAU100 NameExoWorlds“. Tai suteikia galimybę kiekvienai pasaulio šaliai pavadinti vieną egzoplanetą ir jos pagrindinę žvaigždę. IAU100 NameExoWorlds komitetas kiekvienai šaliai skyrė vieną žvaigždę su planeta. Sistemos buvo atrinktos taip, kad jas būtų galima matyti iš konkrečios šalies (bent jau iš sostinės, jei šalis yra didelė) bent jau dalį metų. Lietuvai buvo suteikta galimybė pasiūlyti pavadinimus HAT-P-40 žvaigždei ir jos planetai.

Šiame konkurse siūlant pavadinimą gali dalyvauti įvairaus amžiaus asmenys, jų grupės ar organizacijos iš visos Lietuvos.

Konkurso eiga:

• Pirmame etape nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 20 d.kiekvienas asmuo ar organizacija konkursui gali pateikti planetos ir žvaigždės pavadinimus, kurie turi atitikti IAU pavadinimų kriterijus ir šio konkurso taisykles. Prie visų pasiūlymų turi būti pridedamas iki 100 žodžių pagrindimas.
  • Antrame etape nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 1 d. iš pateiktų pasiūlymų Lietuvos atrankos komitetas išrinks iki 10 vardų.
  • Trečiame etape nuo spalio 1 d. iki lapkričio 4 d.Lietuvos visuomenė bus pakviesta balsuoti už labiausiai patinkančius pavadinimus.
  • Lapkričio 15 d.trys daugiausiai balsų sutinkę pavadinimai su pagrindimais bus pateikti pagrindiniam IAU100 NameExoWorlds komitetui, kuris priims galutinį sprendimą. Tuomet egzoplaneta ir jos žvaigždė pasipuoš lietuviškais pavadinimais.

Daugiau informacijos ir visos sąlygos svetainėje: http://mao.tfai.vu.lt/sci/