Sidebar

Prasidėjus naujiems Mokslo metams, Vilniaus universitetas (VU) surengė įspūdingą eiseną Vilniaus gatvėmis, kuria triukšmingai paminėjo naujų studijų metų pradžią. Šiemet VU eisenos tradicijai sukako 25 metai, be to, VU švenčia 440 metų sukaktį.

„Ši eisena garsiai ir drąsiai skelbia naujų studijų metų pradžią. VU yra pirmasis ir didžiausias žinių, įgūdžių ir patirties telkinys Lietuvoje, kuris plečiasi ugdydamas tai, kas svarbiausia – gilų pažinimą, kritišką, kūrybingą mąstymą ir t. t. Čia daromi pasaulinio lygio atradimai, išrandami nauji prietaisai, vaistai, dirbama prie bendrų projektų su geriausiais specialistais pasaulyje. Taigi eisenoje garsiai ir drąsiai apie tai skelbiame ir didžiuojamės tuo“, – teigia VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Šventinė VU bendruomenės eisena – vienintelė tokio masto studentų, universiteto darbuotojų, alumnų, miesto gyventojų ir svečių eisena. Šiandien ji suvienijo apie 4 tūkst. mokslo entuziastų. 

Šventinėje eisenoje studentai demonstravo savo atstovaujamų fakultetų atributus, skandavo savo kurtus šūkius, kostiumais stengėsi kuo labiau išsiskirti iš kitų. Pavyzdžiui, VU Chemijos ir geomokslų fakultetas šmaikštavo skanduodamas: „Li raudonas, žemė atšyla, o CHGF į žvaigždes pakyla“, tuo tarpu VU Istorijos fakulteto studentai skelbė: „1410, Vytautas tikrai gerulis!“, „Vytas, Gedas ir Kęstutis. Kas juos žino, tas gudrutis“ ir pan.

Remiantis LAMA BPO duomenimis, 17 Lietuvos universitetų studijuos 10 696 pirmakursiai, iš jų 36 proc. – VU. Antrosios pakopos studijas pradės 1459 magistrantai. Daugiausia šimtukininkų mokysis taip pat VU.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos