Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslininkas prof. Gediminas Juzeliūnas – šaltųjų atomų tyrimų pradininkas Lietuvoje, jo atliekami darbai kelia didelį pasaulio mokslo bendruomenės susidomėjimą. Tarptautinėje mokslo arenoje profesorius intensyviai bendradarbiauja su Europos Sąjungos šalių, JAV, Taivano, Kinijos, Rusijos kolegomis. Jo mokslinė veikla įvertinta Lietuvos mokslo premija, VU rektoriaus mokslo premija, Lietuvos mokslų akademijos Adolfo Jucio teorinės fizikos premija, o šiais metais tapo išskirtiniu VU Fizikos fakulteto profesoriumi ir inauguracinėje paskaitoje susirinkusiems pasakojo apie svarbiausius pastarojo laikotarpio pasiekimus temperatūrų pasaulyje.

Išskirtinio profesoriaus kategorija VU įvesta 2017 m. Senato sprendimu. Taikant atrankos ir vertinimo kriterijus siekiama, kad atrinktų profesorių akademinis išskirtinumas nekeltų abejonių. Statusas ir vardas suteikiamas tiems, kurie pasižymi išskirtiniais, tarptautiniu ir nacionaliniu mastu žinomais bei vertinamais moksliniais pasiekimais, reikšmingai prisideda prie tam tikros universiteto mokslo srities ir konkrečios studijų krypties kokybės gerinimo, yra vertinami studentų už akademinę veiklą ir turi potencialo sėkmingai formuoti savo mokslo krypties mokyklas.

Vykusią paskaitą galite pamatyti čia: