Šių metų Spalio 8 dieną paskelbti 2019 metų Nobelio fizikos premijos laureatai. Jais tapo teorinės kosmologijos vienas iš pradininkų Jamesas Peeblesas ir du egzoplanetų tyrėjai Michelis Mayoras ir Didier Quelozas. Švedijos karališkosios mokslų akademijos atstovai, teikiantys premiją, šių mokslininkų nuopelnus bendrai apibūdino taip: „už indėlį į mūsų supratimą apie Visatos evoliuciją ir Žemės vietą kosmose“.

Šiais metais šis apdovanojimas sukėlė nemažai diskusijų. Štai astrofizikas dr. Kastytis Zubovas mano, jog tokia didingai skambanti, bet aptaki formuluotė slepia gana netradicišką sprendimą. „Įprastai Nobelio premija teikiama už vieną gana aiškų atradimą ar kelis glaudžiai susijusius pasiekimus, tuo tarpu šių metų laureatai atstovauja, galima sakyti, visiškai priešingas astrofizikos atšakas.

Taigi, kokia mūsų vieta Visatoje ir kodėl šie tyrimai nusipelnė Nobelio premijos? Apie tai diskutuosime lapkričio 26 d.

Diskusijoje dalyvaus: astrofizikai dr. Edita Stonkutė ir dr. Kastytis Zubovas

Vieta: DFA (Fizikos fakultetas, didžioji fizikos auditorija, Saulėtekio al. 9)

Laikas: Lapkričio 26 d., 16:00 val.