2022-01-04, doc. Šarūnas Svirskas

Simenas akademikas   Lietuvos mokslų akademijos fotografija.

Instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Mantas Šimėnas inauguruotas Lietuvos mokslų akademijos jaunuoju nariu. Jo kadencija tęsis ketverius metus.

LMA jaunoji akademija (LMAJA) buvo įkurta 2018 metais. Jos tikslas – sutelkti aktyvius jaunuosius moksininkus, pasiekusius itin aukštų mokslinių rezultatų. LMAJA nariai skatinami dalyvauti ekspertinėje veikloje, teikti nuomonę Lietuvos mokslo politikos vystymo klausimais, plėtoti tarptautinius ryšius su užsienio jaunaisiais akademikais.

Dr. Mantas Šimėnas yra vienas iš produktyviausių instituto mokslininkų. Jo pagrindinė vystoma tematika – metal-organinių karkasų ir kitų funkcinių medžiagų elektronų paramagnetinio rezonanso spektroskopija. 2018 metais jo disertacija „Hibridinių metalo-formiato karkasų tyrimai elektronų paramagnetinio rezonanso spektroskopija“ pripažinta geriausia fizinių mokslų srityje. Pastaruosius dvejus metus mokslininkas atliko podoktorantūros stažuotę prestižiniame University College London. Grįžęs į Lietuvą toliau sėkmingai vysto mokslinę veiklą.