Sidebar

Šioje laboratorijoje kasmet per rudens ir pavasario semestrus maždaug 100 Fizikos fakulteto studentų atlieka laboratorinius darbus. Joje sukurta ir nuolatos atnaujinama apie dešimt laboratorinių darbų iš lazerių fizikos ir netiesinės optikos. Mokomąją lazerių laboratoriją sudaro pasitarimų patalpa ir laboratorijos patalpa, kurioje atliekami eksperimentiniai laboratoriniai darbai. Pasitarimų patalpos plotas yra ~35 kv. m. Laboratorijos patalpa užima ~55 kv. m. Joje yra 7 optiniai stalai, ant kurių išdėstyti laboratoriniai darbai. Laboratorijoje visų Fizikos fakulteto studijų programų studentai nuo 1-ojo bakalauro studijų kurso iki 1-ojo magistrinių studijų kurso susipažįsta su kietakūniais tiek diodinio, tiek lempinio kaupinimo lazeriais, dujiniais lazeriais, jų sandara ir veikimo principais; įgyja eksperimentavimo įgūdžių darbui su lazerine technika bei lazerio spinduliuote; įtvirtina tiesinės ir netiesinės optikos pagrindus. Laboratorijoje esanti lazerinė, registravimo bei matavimo technika, aukšto tikslumo mechanika, tikslūs optiniai elementai, kristalai anksčiau buvo įgyjami ir kasmet atnaujinami vien tik Kvantinės elektronikos katedros lėšomis. Tik nuo 2010 m. laboratorijos įranga papildoma ir atnaujinama iš projekto „Medžiagotyros, nano- ir šviesos technologijų bei aukštojo mokslo studijų šiose proveržio kryptyse infrastruktūros kūrimas (LaMeTech infrastruktūra)”. Šiuo metu laboratoriniai darbai, bei laboratorijos įranga atnaujinama ir Fizikos fakulteto lėšomis. Visa laboratorijos įranga naudojama vien tik studentų mokymo tikslais. 1980 m. įkurta laboratorija rūpintis pirmiausia buvo pavesta prof. R. Rakauskui, vėliau tuo ilgai rūpinosi prof. G. Dikčius. Vėliau visos katedros mokslinės grupės prisidėjo komponentais bei technine priežiūra tobulindamos esamus laboratorinius darbus, kad jie būtų kuo patikimesni, ir kurdamos naujus šiuolaikiškesnius. Dabartinius laboratorinius darbus sukūrė ir sukomplektavo prof. V. Sirutkaitis, dr. R. Grigonis, dr. A. Matijošius, dr. R .Antipenkov, dr. L. Giniūnas, A. Čiburys ir dr. O. Balachninaitė. Dalį įrangos šiai laboratorijai padovanojo UAB „Eksma“. 2002 m. Mokomoji lazerių laboratorija įsteigta kaip atskiras katedros padalinys. Mokomosios lazerių laboratorijos vedėju 2002–2013 m. buvo dr. A. Matijošius, o nuo 2013 m. jai vadovauja A. Čiburys. Jie abu aktyviai rūpinosi anksčiau ir rūpinasi dabar šios svarbios mokomosios laboratorijos tolimesne plėtra. 1998 m. pirmasis po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo Mokomojoje lazerių laboratorijoje atliktas remontas buvo tarsi paskatinimas, davęs pradžią vykdyti kitus infrastruktūros remonto bei plėtros darbus Kvantinės elektronikos katedroje ir Lazerinių tyrimų centre.
Mokomoji lazerių laboratorija kartu yra ne tik Lazerinių tyrimų centro, bet ir Fizikos fakulteto reprezentacinė laboratorija. Kasmet joje surengiama daugiau nei 30 ekskursijų, kuriose dalyvauja tiek Lietuvos moksleiviai, mokytojai, studentai, tiek užsienio svečių delegacijos.

 

Lazerių mokomoji laboratorija


LAZERIŲ MOKOMOJI LABORATORIJA

522 KAB., SAULĖTEKIO AL. 9 III RŪMAI, VILNIUS

VEDĖJAS: ARŪNAS ČIBURYS

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos