Sidebar

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto (FF) Teorinės fizikos ir astronomijos institutas (TFAI) nuo 2018 m. yra šakinio akademinio padalinio statusą turintis FF struktūrinis padalinys, kuriame vykdoma mokslinė ir studijų FF veikla. TFAI turi vidinę autonomiją, kurios ribas ir apimtį nustato FF nuostatai ir TFAI nuostatai.

 

Pagrindinės mokslinių tyrimų kryptys:

  • Efektyvių matematinės fizikos metodų plėtojimas ir taikymas daugiadalelių sistemų, jų netiesinės dinamikos ir kvantuotų laukų teoriniam tyrimui.
  • Atomų, subatominių dalelių, molekulių, jų darinių ir plazmos spektroskopijos tyrimai, jų taikymas nanofizikoje ir astrofizikoje.
  • Galaktikų, žvaigždžių ir tarpžvaigždinės medžiagos struktūros ir evoliucijos tyrimai.

 

Bazė

Institutas veikia Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro pastate Saulėtekio g. 3 Vilniuje. Institutui priklauso astronominių stebėjimų bazė – Molėtų astronomijos observatorija, esanti ant Kaldinių kalno Kulionių kaime (Molėtų  r.). Observatorijoje yra 1,65 m ir 63 cm veidrodiniai teleskopai ir 35/51 cm Maksutovo tipo teleskopas.

 

Direktoriai

  • Nuo 2018 m. – Gražina Tautvaišienė
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos