Sidebar

Pratarmė

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto tarpfakultetinė Fizikos bendroji mokomoji laboratorija (FBML) 2013 m. iš projekto „Medžiagotyros, nano- ir šviesos technologijų bei aukštojo mokslo studijų šiose proveržio kryptyse infrastruktūros kūrimas (LaMeTech infrastruktūra)“ lėšų gerokai atnaujino ir papildė esamą laboratorinių darbų įrangą: buvo įsigyta dvidešimt naujų laboratorinių darbų modulių, įvairių prietaisų ir kompiuterių įvairioms bendrosios fizikos temoms.

Atnaujinus techninę laboratorijos mokymo bazę, iškilo poreikis parengti sukurtų ir patobulintų naujų laboratorinių darbų metodinius aprašus. Todėl Kvantinės elektronikos katedros ir kartu laboratorijos darbuotojai lekt. inž. J. Jurkienė, lekt. dr. J. Galinis, doc. dr. V. Karenauskaitė, inž. V. Kučikas ir inž. K. Tikuišis parengė šią metodinę priemonę. Ji skirta studentams, studijuojantiems biomedicinos ir fizinius mokslus Vilniaus universitete ir atliekantiems laboratorinius darbus minėtoje laboratorijoje.

Metodinėje priemonėje pateikta daugiau kaip dvidešimt šiems mokslams svarbių fizikos temų laboratorinių darbų aprašų iš įvairių mechanikos, akustikos, molekulinės fizikos ir termodinamikos, elektros ir magnetizmo, medicininės elektronikos, optikos ir kvantinės fizikos skyrių. Kiekviename laboratorinių darbų apraše pateikiamos darbo užduotys, priemonės ir prietaisai, užduočių atlikimo metodika ir darbo eiga. Dalis laboratorinių darbų aprašuose pateiktų paveikslų yra iš bendrovės „Phywe“ tinklalapyje pateiktų darbų metodinių aprašų ir prietaisų techninių pasų. Tuose darbuose, su kurių tematika susijusi teorija nėra aprašyta vadovėlyje „Fizika biomedicinos ir fizinių mokslų studentams“, pateikiamas trumpas teorinis aprašas. Taip studentams suteikiama ne tik praktinių, bet ir teorinių fizikos mokslo žinių.

Rengiant metodinę priemonę labai pravertė Kvantinės elektronikos ir Bendrosios fizikos ir spektroskopijos katedrų dėstytojų, dirbančių su Medicinos, Chemijos ir Gamtos mokslų fakultetų studentais, bei recenzentų doc. dr. V. Pyragaitės ir lekt. dr. D. Paipulo patarimai, pastabos ir pasiūlymai. Autoriai jiems visiems nuoširdžiai dėkoja ir linki kūrybinio polėkio tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Autoriai pasirinko metodinę priemonę pristatyti kaip internetinį leidinį, kurį būtų patogu prireikus greitai papildyti, atnaujinti, ištaisyti pastebėtas klaidas. Visada maloniai laukiame studentų pastabų, pageidavimų ir pasiūlymų, todėl galimybė greitai atnaujinti metodinę laboratorinių darbų medžiagą yra neįkainojama vertybė. Kartu šiame informacinių technologijų amžiuje, atvira interneto prieiga prie mokomosios medžiagos suteikia studijuojantiesiems daugiau galimybių. Viliamės, kad tiek nauji laboratoriniai darbai, tiek ši metodinė priemonė padės studentams išmokti bendrosios fizikos kursuose dėstomą medžiagą.

 

 Turinys

4.4 Giroskopinių reiškinių tyrimas 4.4_lt.pdf
4.7 Surištųjų svyruoklių tyrimas 4.7_lt.pdf
4.16a Ultragarso bangų greičio ore nustatymas 4.16a_lt.pdf
4.16b Ultragarso bangų greičio nustatymas skysčiuose 4.16b_lt.pdf
4.17 Įvairių bandinių tyrimas ultragarsinės echoskopijos metodu 4.17_lt.pdf
4.18 Akustinio Doplerio efekto tyrimas 4.18_lt.pdf
5.1b Skysčių klampos tyrimas rotaciniu klampomačiu 5.1b_lt.pdf
5.1c Skysčių klampos tyrimas kapiliariniu klampomačiu 5.1c_lt.pdf
5.3a Skysčių paviršiaus įtempimo tyrimas žiedo metodu 5.3a_lt.pdf
5.3b Skysčių paviršiaus įtempimo tyrimas lašų metodu 5.3b_lt.pdf
5.5 Sočiųjų vandens garų slėgio priklausomybės nuo temperatūros tyrimas 5.5_lt.pdf
5.6b Kietųjų kūnų šilumos izoliacijos reiškinių tyrimas 5.6b_lt.pdf
5.8b Metalinių plokštelių bandinių tamprumo savybių tyrimas 5.8b_lt.pdf
5.10 Žmogaus kvėpavimo parametrų tyrimas 5.10_lt.pdf
5.11 Kietųjų kūnų šiluminio plėtimosi tyrimas 5.11_lt.pdf
6.4 Transformatoriaus parametrų tyrimas 6.4_lt.pdf
6.5 Įvairių vandens bandinių elektrinio laidumo tyrimas 6.5_lt.pdf
6.9b Žemės magnetinio lauko stiprio dedamųjų nustatymas 6.9b_lt.pdf
6.10c Elektrokardiogramos užrašymas ir tyrimas elektrokardiografu „Cobra 3 PHYWE“ 6.10c_lt.pdf
6.16 Elektrinių potencialų rankos ir kojos raumenyse tyrimas 6.16_lt.pdf
6.17 Membranos ramybės potencialo tyrimas 6.17_lt.pdf
7.5 Optinio aktyvumo tyrimas poliarimetru 7.5_lt.pdf
7.7 Apšvietos priklausomybės nuo atstumo tyrimas 7.7_lt.pdf
7.9 Lazerio spinduliuotės savybių ir šviesolaidžio parametrų tyrimas 7.9_lt.pdf
7.12 Šviesos dispersijos tyrimas 7.12_lt.pdf
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos